aplikacje do zarządzania projektami

Programy do zarządzania projektami – ranking

Jakie są najlepsze na rynku programy do zarządzania projektami? Aplikacji tego typu jest bardzo dużo. Poniżej zobaczysz co da Tobie wdrożenie we własnej pracy lub prywatnie programu, gdzie będziesz mógł zarządzać swoimi projektami.

Rodzaje programów

Musisz wiedzieć, że w dzisiejszych czasach najbardziej efektywne są programy w chmurze. Tzn. te, które po wpisaniu adresu w przeglądarce internetowej dadzą Tobie dostęp online do programu. Dodatkowo większość z nich ma aplikacje mobilne gdzie możesz zarządzać swoimi projektami ze smartfona. Zarządzanie projektami w programach desktopowych, czyli takich, które instalujesz na komputerze bez konieczności internetu to już przeżytek. Nie inwestuj w tego typu programy.

Zarządzanie projektami a program

Zarządzać projektami można również bez żadnych programów. Można to robić spotykając się z zespołem i często rozmawiając z ludźmi. Takie rozwiązanie jednak sprawdza się tylko w przypadku małych lub prostych projektów. W innych wypadkach potrzebujesz aplikacji. Może to być prosta aplikacja lub zaawansowany program. Wszystko zależy od ilości i wielkości projektów oraz od potrzeb Twojego zespołu.

schemat zarządzania projektami

Czy potrzebuję aplikacji do projektów?

To zależy iloma projektami się zajmujesz? Jeśli jest to jeden lub dwa projekty to pewnie poradzisz sobie w inny sposób. Jeśli jednak w firmie lub prywatnie zajmujesz się większą ilością projektów to musisz rozważyć przetestowanie programów do zarządzania. Spójrz też na swoje prywatne sprawy jak na projekty. Np. Planowanie i wyjazd na wakacje może się okazać projektem. Może warto takie sprawy optymalizować i do takich spraw używać wyspecjalizowanych programów? Można współdzielić projekty nawet z mężem lub z żoną. Przemyśl to…

Jakie są rodzaje zarządzania projektami?

Model kaskadowy lub agile to najpopularniejsze obecnie metody…

Programy do zarządzania projektami

Na rynku istnieje bardzo dużo aplikacji, które pomogą Tobie w zarządzaniu projektami. Przykładowe programy to:

  • Nozbe
  • Remember the milk
  • Evernote
  • Teamwork
  • Asana

To są tylko przykłady, których w internecie znajdziemy dużo więcej.

Jaka jest najlepsza aplikacja do projektów?

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Warto przetestować wiele aplikacji.

Ranking programów

Bardzo trudno zrobić obiektywny ranking programów i aplikacji do zarządzania projektami. Każda z aplikacji ma swoje plusy i minusy

 

LEAVE REPLY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *